Dámské punčochy: zimní, barevné se skvěle hodí pod zimní šaty nebo teplejší sukni

Dámské punčochy, zimní a barevné, jsou pro mnoho žen nepostradatelné. Na podzim a v zimě vás krásně zahřejí. A pohled na vtipné a barevné vzorované punčochy vás a vaše okolí  možná i rozveselí. Pro milovnice sukní a šatů máme skvělou zprávu. Se zimními punčochami je můžete nosit i v chladnějším období. Zimní punčochy se skvěle hodí ke kozačkám. Podtrhují půvab a ženskost. Jaké punčochy si koupit a jak se jimi prezentovat na veřejnosti?

Dámské punčochy v zimním a barevném  provedení osvěží vaše oblečení 

V zimě, kdy příroda není tolik barevná jako na jaře nebo v létě, i lidé nevědomky či vědomě nosí jednobarevné tmavé oblečení. Doplňte vaše tmavé zimní oblečení a kozačky barevnými punčochami. Zaručeně vám zvednou náladu. Volte syté barvy a nápadité vzory punčoch, které doplníte mikinou, delší halenkou či bundou stejné barvy. Ve stejné barvě můžete zvolit i batůžek nebo šálu. Vznikne zajímavé spojení barev a oblečení, které vás rozzáří a připoutá pohledy kolemjdoucích. 

Jak silné punčochy vybrat?

Při nakupování je důležité zvolit vhodnou sílu punčoch. Jiná síla se vám bude hodit v teplejších dnech, jiná v zimě. Tloušťku punčoch určuje jednotka denier, která vypovídá o tloušťce nití, ze kterých jsou punčochy vyrobeny. Čím vyšší je tato jednotka na štítku punčoch, tím budou silnější, méně pružné       a  průhledné a více zahřejí. Nižší jednotka značí slabší materiál, který je více průhledný a méně teplý. 

Péče o dámské punčochy 

Při údržbě punčoch musíte mít na mysli, že je dobré je prát v ruce nebo samostatně v pračce na nižší stupně (použijte speciální sáček na spodní prádlo). To proto, že punčochy jsou vyrobeny z jemných materiálů a hrozilo by riziko jejich poškození (vzniku ok) od zipů, kovových skobiček na zadní straně push-upek. Základem je vybrat kvalitní punčochové prádlo. Výrobci si jsou vědomi citlivosti                     a náchylnosti punčoch k trhání, a proto pro ně hledají materiál co nejpevnější a tvarující postavu i po častém praní. Poté, co punčochy vytáhnete z pračky, sbalte je do osušky (tím odstraníte veškerou vodu). Poté punčochy nechte uschnout na suché rovné podložce. Nedoporučujeme vám punčochy nechat uschnout na domácím ústředním topení ani pověšené venku na zahradě, kde svítí sluníčko. 

Z čeho jsou punčochy vyrobeny 

Punčochy jsou vyrobeny z polyamidových vláken s příměsí elastanu zajišťujícího pružnost a bavlny. Punčochy obepnou a sjednotí ženské nohy, skryjí drobné nedokonalosti a výsledkem je ladivý outfit. Punčochy mají silnější vrstvu látky v rozkrokové části, tak aby skryly vše nezbytné a dodaly ženám pohodlí. I punčochy mají svoji životnost. Držte se uvedených zásah pro údržbu a nemělo by se vám stát, že párkrát nošené a vyprané punčochy hodíte do koše. Na závěr pro vás máme několik dalších tipů, jak můžete prodloužit dobu nošení prádla. Nově zakoupené punčochy dejte pod kohoutek           s vodou, následně s pomocí osušky se zbavte nadbytečné vody. Poté je dejte do sáčku na spodní prádlo (stále vlhké punčochy) a strčte do mrazničky. Chlabem zesílíte strukturu vláken a punčochy budete moci nosit delší dobu. Ráno je vytáhněte a nechte povolit. Pokud budete stát v obchodě           a držet punčochy ve dvou velikostech, zvolte vždy raději tu větší. Čím méně budete prádlo během nošení natahovat, tím menší je riziko roztržení či jiného poškození.  

Inspirujte se módou zimních barevných punčoch a nakupte ty nejzajímavější kousky z módních kolekcí, které vás nadchnou. Chybu rozhodně neuděláte. 

Johanka Synková
SEO analýza je vstupním bodem do světa vyšší návštěvnosti vaší webové stránky. Jak vykročit pravou nohou?
Mallorca - S'Illot