Oddálení ejakulace lze docílit mnoha způsoby. Zkuste časté střídání poloh, znecitlivující krémy nebo velmi efektivní pilulky!

Pro oddálení ejakulace se dnes vcelku běžně využívá celá řada metod a také speciálních přípravků. Faktem je, že záleží na citlivosti penisu některá řešení v těchto případech fungují lépe, zatímco s jinými valného výsledku vždy nedosáhnete. A zatímco u někoho zabírá prosté střídání milostných poloh, někdo další nedá dopustit na tabletky. Způsobů, jakými si s předčasným výronem semene poradit, se naštěstí nabízí dost. Kvalitní sexuální život je totiž pro celkovou pohodu dospělého člověka nesmírně důležitý a problémy s příliš rychlým vyvrcholením ho mohou dříve či později spolehlivě zničit. Pokud vás podobné potíže trápí a ještě se vám nepodařilo nalézt nic, co by přineslo kýžené zlepšení, podívejte se spolu s námi na taková řešení, která jsou považována za velmi účinná. Některé z nich určitě zafunguje i ve vašem případě!

Potřebujete oddálit ejakulaci? Vážně?

Délka sexuálního styku a tedy i okamžik, kdy u muže dojde k vyvrcholení, to jsou poměrně individuální záležitosti. Vše závisí především na věku, na zdravotním stavu a často také na duševním rozpoložení každého jedince. A tak zatímco jeden muž vydrží čtvrt hodiny, další je „se vším hotov“ za necelých pět minut. Navíc to může být každý den odlišné. Jednou je milování delší, jindy jde spíše o „rychlovku“. Důležitou roli hraje samozřejmě také vaše partnerka. Pokud jste oba s obvyklou délkou vašeho milostného aktu spokojeni, zřejmě není co řešit. Existují sice nejrůznější výzkumy, které se zabývají tím, jak dlouho průměrný sex trvá, ale vše je třeba brát s rezervou. Než tedy začnete panikařit, že s vámi není něco v pořádku, proberte to s vaší ženou či přítelkyní. Možná zjistíte, že je vaše znepokojení celkem zbytečné. Je ale pravda, že existují případy, které nějaký zásah, který by situaci zlepšil, vyžadují. A není jich zase tak málo.

Kdy už se jedná o skutečný problém

Pro někoho je sex snadný a užívá si ho plnými doušky. Jiný to štěstí mít nemusí. Možná, že skutečně patříte k mužům, kteří nějakou pomoc potřebují. Zjistit, zda se vás problém předčasné ejakulace zcela objektivně týká či nikoliv, je velmi důležité. Pokud ano, je třeba si také ujasnit, jak závažná je míra vašich obtíží. Pomoci vám s tím může následující rozdělení, které je výsledkem dlouhodobých výzkumů:

 • Lehké potíže – máte tehdy, pokud se u vás výron semene pravidelně dostavuje dříve než za dvě minuty od začátku pohlavního styku.
 • Závažnější forma poruchy – se vás týká v případě, jestliže dosahujete vyvrcholení po souloži trvající pouze několik vteřin.
 • Nejtěžší forma předčasné ejakulace – znamená, že dochází k výronu semene ještě před zavedením vašeho penisu do pochvy.

Andrologie vám pomůže

Máte vy nebo vaše partnerka neodbytný pocit, že to s délkou vašeho milování není tak úplně v pořádku? Stále si nejste jistí, jak na tom v tomto ohledu jste? Určitě nejste jediní. Předčasná ejakulace, neplodnost, poruchy erekce. Intimních problémů, které dnes sužují téměř každého druhé muže staršího 40 let, je celá řada. A potíže se sexem se týkají i mužů mladších. Důležité je, že se snažíte najít řešení. Pokud se vám stále nedaří, stud stranou! Obraťte se na lékaře, který vaši situaci zhodnotí. Nejlépe vám samozřejmě může pomoci nějaký specialista. Moderní medicína dokáže divy! Slyšeli jste už o andrologii? Jde o obor, který se věnuje ryze mužským problémům a to komplexně a s nemalými úspěchy. Pokouší se najít řešení takových problémů, jako je:

 • Neplodnost
 • Erektilní dysfunkce a jiné sexuální poruchy (včetně předčasné ejakulace)
 • Nemoci celé reprodukční soustavy
 • Andropauza
 • Opožděná puberta
 • Mužská antikoncepce

6 věcí, které obvykle fungují!

Ještě nejste pro návštěvu ordinace definitivně rozhodnuti? Zvažujete také jiné možnosti? Proč ne? Cest, které mohou vést ke zlepšení sexuálních funkcí a díky oddálení ejakulace prodloužit a zkvalitnit intimní chvíle s vaší partnerkou, je naštěstí dostatek. Jak zlepšit sex? Zmíníme zde pouze taková řešení, která se už se osvědčila, i když je samozřejmé, že někomu pomohla více a někomu méně. Těchto šest věcí můžete každopádně bez obav vyzkoušet:

 1. Přerušovaná soulož – je jak prevencí (ne vždy úspěšnou) před nechtěným otěhotněním, tak vcelku osvědčenou metodou oddalující okamžik vyvrcholení.
 2. Časté změny poloh – jsou vlastně jen jakousi formou přerušované soulože, která však navíc vaše milování zpestří.
 3. Kegelovy cviky – může vyzkoušet každý muž. Spočívají v posilování svalů pánevního dna. Jejich zlepšené ovládání vám dá větší kontrolu nad vaším vyvrcholením!
 4. Speciální preparáty – jsou velmi oblíbeným a spolehlivým řešením předčasné ejakulace. Tabletky nejrůznějších značek jako D-Force, Prejac či Tadamix užívají pánové stále častěji.
 5. „Silnostěnné“ prezervativy – sice nepatří k nejoblíbenějším pomůckám, ale není pochyb o tom, že fungují celkem spolehlivě. Penis díky silnější stěně kondomu není tak citlivý a orgasmus se proto většinou nedostaví příliš brzy.
 6. Znecitlivující krémy – vám udělají podobnou službu jako výše zmíněný kondom. Učiní váš penis méně citlivým.

S milující partnerkou máte napůl vyhráno!

V situacích, které vyžadují ohleduplnost, citlivý přístup a vůbec celkovou partnerskou souhru, nejlépe poznáte, koho máte po svém boku. Potíže sexuálního rázu jako jsou ty s předčasnou ejakulací, k takovým situacím rozhodně patří. Máte-li ženu milující, která si váží vás i vašeho partnerského vztahu, máte už z poloviny vyhráno. Ať už zvolíte kterékoliv z dostupných řešení, vaše drahá polovička vás bezpochyby podpoří.

Už jste některé metody oddalující vyvrcholení vyzkoušeli nebo jste teprve na začátku vaší cesty vedoucí ke spokojenému intimnímu životu?

Johanka Synková
Jak vybrat šperk pro dítě? Udělejte radost, nebo darujte opravdovou investici.
Moderní trendy ve výuce angličtiny: Online cvičení jako posun od klasických metod