Ostrava Mošnov; Letiště, které ožívá hlavně v letní sezóně

Ostrava Mošnov; Letiště pohodlně dostupné vlakem, autobusem nebo vlastním vozem, nabízí hlavně v letní sezóně spojení do široké nabídky dovolenkových destinací. 

Kam se z Ostravského letiště létá nejčastěji?

Jako každý rok, Mošnovský vzdušný přístav otevírá své brány pro tisíce zájemců o dovolenkové pobyty ve slunném Řecku, Bulharsku, Tunisku či Egyptě; oblíbené jsou také lety do Turecké Antalye nebo na Malorcu. Většina těchto letů je operována jako charterové lety pod hlavičkou cestovních kanceláří. Pravidelné lety zastupuje osamocené spojení do Londýna Stanstedu dvakrát týdně, které bude brzy doplněno o přímý spoj do Polské Varšavy.

Jaké služby letiště v Ostravě nabízí?

Letiště Leoše Janáčka, jak zní správně nový název, patří mezi 3 nejfrekventovanější vzdušné přístavy v České republice. Přestože jeho nejrušnější období začíná s nástupem dovolených, svojí nabídkou služeb může směle konkurovat Brnu i Praze. Ať už hledáte službu balení zavazadel, dětský koutek, směnárny či upřednostňujete strávit dobu před odletem poklidném prostředí v business salonku nebo si užít výhodné nákupy v bezcelní zóně, v prostorách moderního terminálu naleznete vše potřebné.

Jak je na tom Mošnov s dopravou

Výhodou Ostravského letiště je jeho poměrně snadná dostupnost vlakovou a autobusovou dopravou. Železniční zastávka se nachází hned vedle budovy odletové haly a autobusy zastavují přímo před nádražím. Během brzkých ranních odletů, kdy je potřeba být na odbavení již kolem třetí hodiny ráno, je přec jen jednodušší využít dopravu vlastním vozem.

Jaké jsou možnosti parkování na letišti?

Tak jako většina letišť umožňuje i to v Mošnově vjezd vlastním vozem až před budovu terminálu, kde nabízí krátkodobé parkování zdarma. Doba patnácti minut vám bohatě stačí na vystoupení z auta nebo nastoupení do vozu po příletu, delší stání je pak zpoplatněno dle tarifu parkoviště Ostrava Mošnov.

Potřebujete-li však zaparkovat na delší dobu, protože čekáte na zpožděný přílet vaší rodiny, je vhodné využít jednu z dalších možností parkování trošku dále od terminálu, za to však za nižší cenu.

Kde nechat bezpečně auto, než se vrátíme z dovolené?

Parkoviště u Ostravského letiště samozřejmě myslí i na cestující, kteří se na místo odletu dopravují vlastním vozem, který tu na ně bude čekat až do návratu z dovolené. Pro takové vozy je zde připraveno bezpečné parkoviště pro dlouhodobé stání, vzdálené zhruba 800 metrů od hlavního terminálu, což je asi 5 minut chůze. Pokud by to byla pro vás příliš dlouhá vzdálenost, můžete využít možnosti nechat se zavézt až před terminál. Množství parkovacích míst je zde však omezeno, proto je dobré si parkovací stání rezervovat s předstihem přes internet a pak už jen v den odletu pohodlně zaparkovat a hodit veškeré starosti za hlavu. O bezpečí vašeho vozu bude dobře postaráno díky kamerovému snímání celého areálu.

Výhody rezervace stání online

Jak již bylo řečeno poptávka po bezpečném parkování je, nejen v období letních dovolených, značná a bezpečných stání rychle ubývá. Proto je vhodné si zajistit parkování s předstihem. Vyhnete se tak nejen zbytečnému stresu, ale i máte možnost porovnání nabídek parkovišť na letišti Mošnov v Ostravě a jejich služeb, hodnocení ostatních uživatelů, a v neposlední řadě získání parkovacího místa za výhodnější cenu. Ne všechna parkovací místa na letišti jsou stejná a cenová nabídka se může výrazně lišit, rezervací přes internet se tak vyhnete nepříjemnému překvapení z konečné ceny. Díky včasné rezervaci v den odletu tak přijedete na jistotu a budete si moci užívat bezstarostné dovolené, protože budete vědět, že o váš vůz je dobře postaráno a cena za stání vašeho vozu vás nezruinuje.

Jakým způsobem se dopravujete na Ostravské letiště? Využili byste možnost výhodného parkování v Mošnově?

 

Johanka Synková
Kryty na iPhone 4S – pečujte o svého miláčka!
SEO analýza je vstupním bodem do světa vyšší návštěvnosti vaší webové stránky. Jak vykročit pravou nohou?