Co všechno dělá život jednodušším  

Také se vám stalo, že babička, tchyně nebo teta, zkrátka dáma o něco dříve narozená, nevěřícně kroutila hlavou nad přítomností myčky na nádobí ve vaší kuchyni? Údiv nad vymoženostmi dnešní doby mísený s trochou závisti není nic nového pod sluncem. Jak musely reagovat ženy přivyklé drhnutí prádla na valše na první automatickou pračku? Co generace odkojené vyvařováním plínek a kapesníků na jednorázové pleny a papírové kapesníčky? 

Člověk má pohodlí rád, a tak se všechny uvedené a mnohé další vymoženosti masově rozšířily, jak jen to bylo trochu možné. Negativní dopady na ekologii se zatím pořád dají ignorovat a navíc není pravda, že by moderní žena neměla co na práci. Povinnost vydělávat peníze a mnohdy se při tom soustavně vzdělávat se musí logicky skloubit s péčí o děti a někdy i o domácí zvířata a s každodenním běžným chodem domácnosti. Jako adrenalinovou záležitost má pak žena rozvoz ratolestí do kroužků a navíc se po ní chce, aby v šedesáti vypadala na čtyřicet. Může se jí snad někdo divit, či dokonce zazlívat, že touží po dalším usnadnění svého náročného úkolu?

Zkrátit pobyt před zrcadlem

Upřímně řečeno: v domácnosti plně vybavené všemi dostupnými robotickými pomocníky už toho ke zjednodušení moc není. Nabízí se snad jen:

  • zůstat single
  • platit si paní na výpomoc (dnešní varianta služebnictva)

Obě tyto eventuality sice podle sociologických průzkumů mají svůj mírně stoupající počet příznivců, ale většina žen chce rodinu, přičemž má spíše napjatý rozpočet, takže na placení další osoby jako pracovní síly v domácnosti se může zapomenout. 

Rezervy však jsou v péči o zevnějšek. Každodenní pověstný ranní koupelnový rituál zahrnující očistu, líčení a účes okrádá ženu o drahocenné minuty v době “rodinné špičky”; tedy v čase, kdy se všichni vypravují nebo jsou vypravováni do školy, školky a do práce a matka a manželka jim má být co nejvíce k dispozici. Ranní hygienu určitě nikdo rušit nechce, ovšem co se dá elegantně přeskočit, je malování. Ve specializovaných tetovacích studiích dneška je možné si nechat trvale na obličeji udělat obočí, oční linky nebo rty, tak že budou po dlouhou dobu (minimálně rok až rok a půl) vypadat jako čerstvě nalíčené. 

Síla obyčejné linky

Ať už jde o permanentní make-up linky, horního nebo dolního víčka, obočí nebo pročervenání rtů, jeho užitečnost je nepopiratelná. Úsporu času v ranních hektických hodinách ocení nejen matka na plný úvazek, ale i žena žijící jako single nebo mladičká studentka. Kdyby nebyl žádný jiný program, každý uvítá, že si může o něco déle přispat. Nelze opomenout, že v opačném gardu se projevuje stejná výhoda večer, kdy odpadá odličování. A čistě teoreticky je žena kdykoliv (třeba o půlnoci) připravena na nečekanou návštěvu s vědomím, že její obličej vypadá udržovaně. A v počátcích nového romantického vztahu odpadají obavy se probouzet vedle partnera – na permanentním make-upu se neprojeví únava ani následky bouřlivého večírku. Namalovaná nenamalovaná ve stylu hlavní postavy z pohádky Chytrá horákyně se  jeví jako optimální volba. 

Ušetřit za líčidla

Na decentní vytetovaný make-up lze podle libosti naklást skutečný make up pomocí řasenek, tužek a rtěnek, Nicméně se předpokládá, že žena s permanentním make-upem tak bude činit ve výjimečných případech, při slavnostních příležitostech nebo jednou za čas, aby nevyšla ze cviku. Náklady na malovátka a odličovadla se tak scvrknou na zlomek původní ceny, kdy pravidelné denní líčení bylo nutností, a tak se bohatě vrátí výdaj za vytetované linky nebo plochy. Obnovování blednoucích linií je navíc levnější. 

Chodíte na veřejnost často bez make upu? Kam byste bez něj nikdy nešly?  

Johanka Synková
Berňák si na vás vzpomene vždycky: Daňová evidence vás vyléčí ze splínu
Privat na Praze 9: když víte, co chcete