Lidé, kteří jedí krabičky

Důkazů toho, že člověk ve spotřebě nemá limity, je v našich zeměpisných šířkách víc než dost. Obchodní domy úspěšně lákají zákazníky na nákup zboží, které vlastně koupit nepotřebují, televizní kanály překypují nabídkou pořadů a jídla je tolik, že si jím mnoho lidí spíš škodí než pomáhá. Jeho konzumace zaměstnává naši mysl natolik, že dokonce existuje (kromě té fyziologické) něco jako patologická závislost na jídle. Proto se stále více rozmáhají různé diety, které nejsou – jako v minulosti – lékařem naordinovanou léčbou, ale zoufalým úsilím člověka najít v přijímání potravy tu správnou míru, aby zůstal štíhlý a zdravý. Ne všechny fungují, některé mohou být i zdraví nebezpečné. Krokem správným směrem se v poslední době jeví tzv. krabičková dieta.

 

Když je něčeho moc

Problémů, které přináší nadbytek, si povšimla už lidová moudrost. Přísloví jako “S jídlem roste chuť” a ” Čeho je moc, toho je příliš” dobře ilustrují současnou situaci. Na trhu je tolik potravin různých druhů, že člověk se snadno nechá zlákat k přejídání, a pokud v sobě nemá jakousi kontrolku, která se rozbliká, když už je v těle příliš cukru, tuku nebo uzenin, je zaděláno na problém. Věřit tomu, že tělo si samo řekne, co je pro něj dobré, je bláhové – tuto instiktivnost člověk už dávno ztratil a smysly se snadno nechají ošálit vůní, barvou nebo chutí. Zvítězit jak nad vlastní mlsností, tak nad svody reklamy a obchodníků lze ale snadno – s využitím odborné pomoci. Stále rozmáhajícím se trendem současnosti je takový stav stravování, že zcela rezignujete na výběr, nutriční výpočty, nákup, a dokonce i vaření, a necháte si posílat vaše celodenní menu připravené v krabičkách, a to kamkoli – do zaměstnání, do školy nebo domů. Vaší jediným, i když zpočátku ne úplně snadným úkolem bude snažit se, abyste kromě obsahu krabiček nic jiného nejedli. Samotné krabičky totiž obsahují úplně všechno, co potřebujete, abyste vydrželi plní energie a fit a aby vaše postava byla optimální. Za to ručí tým specialistů, kteří sestavují jídelníčky firem provozujících tuto službu.

 

Příprava jídla jako součást konzumace

Plně vytížený jedinec u krabičkové diety ocení výraznou časovou úsporu, nemusí se o nic starat, nemusí vařit. Z dlouhodobého hlediska je ale nechat se připravovat o zážitek z vaření kontraproduktivní. Proto některé firmy dovážející jídlo do domu mají v nabídce také polovičatý produkt:. zákazník od nich obdrží buď na každý týden, nebo na vybrané dny zásilku receptů a všech předem naporcovaných surovin, které budou k přípravě jídel použity. Šetří se tak čas na plánování, nákupy potravin a částečně i přípravu jídla, ale nechává prostor k tomu, aby se vaše kuchyň čas od času provoněla poctivou domácí stravou. Zároveň se tak klienti sami učí připravovat své oblíbené zdravé recepty. Na stará kolena, až přestane být problém čas, ale naopak se projeví omezená pohyblivost, se budou moci stále stravovat maximálně zdravě. V seniorském věku je to pro životem opotřebovaný organismus snad ještě důležitější než v tom produktivním.

 

Zdravý a štíhlý: je to totéž?

Jídlo rozvážené v krabičkách má poskytovat tělu všechno to, co potřebuje, aby mohlo fungovat, tu správnou kombinaci bílkovin, cukrů, tuků a vitamínů. Pokud potřebujete zhubnout (nebo naopak přibrat) musíte si zvolit speciální nabídku. U hubnutí může postačit půlení porcí, tedy například rozdělení obědové dávky na oběd a večeři. Celkem výrazně se tím sníží cena a za ušetřené peníze můžete tělu poskytnout třeba masáž.

Kolik času strávíte v kuchyni a kolik nákupem potravin? Jak dlouho dopředu připravujete rodinný jídelníček?

Jedí všichni členové vaší rodiny to samé?

Johanka Synková
Laserová epilace; cena za zákrok vás překvapí! Jak si vedou moderní metody odstraňování chloupků v porovnání s domácími procedurami
Berňák si na vás vzpomene vždycky: Daňová evidence vás vyléčí ze splínu