Laserová epilace; cena za zákrok vás překvapí! Jak si vedou moderní metody odstraňování chloupků v porovnání s domácími procedurami

Neustále rostoucí chloupky na lýtkách, v podpaží či intimních partiích snadno vyřeší laserová epilace. Cena za tuto proceduru není překvapivě až tak vysoká. A to i přesto, že se během ní využívají nejmodernější technologie, které jsou v současné době dostupné na trhu. Chcete-li se dozvědět, kolik za takový zákrok zaplatíte peněz a jaké jsou jeho výhody oproti klasické domácí depilaci, pak je právě pro vás určen tento článek.

Laserová epilace – cena, na kterou dosáhne každý

Náklady na odstranění chloupků z pokožky se odvíjí od toho, jakou oblast chcete ošetřit a také od vámi zvolené kliniky, kde zákrok podstoupíte. Každé zařízení má nastaveno vlastní ceník, jehož rozsah závisí kromě náročnosti úkonu také na renomé podniku a jeho personálu. V každém případě laserová epilace nepatří k drahým procedurám, takže se nemusíte bát, že byste přišli o své úspory. Většinou se cena za epilaci pohybuje v rozmezí od 1500 do 5000 Kč.

 

Jelikož se jedná o trvalé odstranění chloupků, je metoda ve výsledku méně nákladná, než klasická domácí depilace. Tu totiž musíte provádět pravidelně, jelikož chloupky časem dorostou. Náklady spojené s materiálem, který pro tuto domácí péči potřebujete, tak zhruba během jednoho roku, a možná i dříve, mohou dosáhnout stejné výše jako jednorázový poplatek za laserovou epilaci. Tak si zkuste spočítat na kolik vás vlastní depilace vyjde peněz třeba za deset let.

Co dokáže laserový paprsek

Epilace laserem je inovativní řešení pro trvalé odstranění nežádoucího ochlupení. Tato technologie je založena na speciálním paprsku, který dokáže vyhledat pigment v chloupku, navázat se na něj a zničit chlup i s cibulkou, takže na daném místě již znovu nevyroste. V případě, že vaše chloupky nemají mnoho pigmentu, tato metoda se nedoporučuje, neboť by nemusela být příliš účinná. Aby byl výsledek co nejlepší, je vhodné ošetření absolvovat několikrát.

 

Hlavní výhody trvalé epilace

Laserové odstranění chloupků oproti tradičním metodám depilace disponuje řadou benefitů. Mezi ty nejpodstatnější patří:

 

  • Trvalý efekt – chloupky se na ošetřením místě již neobjeví
  • Šetrnost – na rozdíl od některých metod depilace je laser bezbolestný a šetrný k vaší pokožce
  • Příznivá cena – nejen, že jsou poplatky za proceduru nízké, ale především se jedná o jedinou investici do tohoto typu zákroku, jelikož odstranění je trvalé
  • Široké využití – epilovat je možné nejen lýtka, ale také hůře dostupná místa. Velmi oblíbeným zákrokem se v posledních letech stává například tzv. brazilská epilace, která se zaměřuje na intimní partie.

 

Rozdíl mezi epilací a depilací

Jak již bylo řečeno, epilace spočívá v likvidaci chlupu i s jeho cibulkou. Tímto způsobem docílíte hladké pokožky na trvalo. Depilace funguje trochu jinak. Tato metoda chlupy pouze zkracuje, ale neničí jejich základ, takže mohou opětovně růst. Mezi způsoby depilace patří například holení žiletkou, stříhání nebo používání různých kosmetických přípravků, jež naruší struktury chloupku a ten po nějaké chvíli odpadne. Depilaci tedy provádíte ve většině případů sami doma, kdežto na epilaci se chodí do salonu.

 

Výborně, došli jste až na konec článku. Právě jste se dozvěděli, v čem spočívá kouzlo laserové epilace, a proč je oproti klasické domácí depilace tolik výhodná. Zjistili jste, že cena za zákrok je více než příznivá a máte už také jasno v pojmech týkajících se těchto kosmetických procedur. Co takhle začít Nový rok návštěvou salonu?

A jaké metody způsoby odstraňování nežádoucích chloupků využíváte vy? Máte zkušenosti s trvalou epilací, nebo vám nevadí trávit čas s žiletkou v koupelně? Podělte se s námi o své dojmy a zkušenosti v komentářích!

Johanka Synková
Jaké jsou Vánoce v Austrálii?
Lidé, kteří jedí krabičky