Padají vám vlasy? 4 rady, co s tím dělat

Díváte se do zrcadla a zdá se vám, že vlasů na hlavě ubylo, zatímco na podlaze jich zase pár přibylo? Obáváte se postupného plešatění? Nebo dokonce už jsou na vaší hlavě první známky ztrát vašich vlasů znát? Ptáte se, zda s tím lze dělat něco dříve, než budete muset začít vlasy zkracovat na minimální délku? Je úbytek už někde zřetelný? Nevadí. Věda i medicína dokáží už mnoho věcí napravit. Ať už v prvních fázích, tak v těch, kde už vlasy na hlavě nenajdete. Od kosmetických přípravků až po transplataci vlasů.

 

S plešatostí se smiřovat nemusíte.

 

1. Prevence je skvělá věc. Vyhněte se těmto zlozvykům

Setkáte se s tím všude. Je lepší věcem předcházet, než je řešit. Při zdravotních problémech to platí dvojnásob. A ztráta vlasů neboli alopecie totiž zdravotní potíží je. A čemu se tedy vyvarovat?

  • Stres – pokud nebydlíte na samotě u lesa, tak se mu zřejmě nevyhnete. Snažte se jej alespoň minimalizovat nebo se jej aktivně zbavovat. Víte, že to jde a ještě to může být prospěšné?
  • Časté nošení čepic, kšiltovek nebo klobouků – i takový detail může rozhodnout o kvalitě vašich vlasů. Hlavně pokud jste příznivcem pevně padnoucích kšiltovek, které nesfoukne ani tornádo. To platí i pro kovbojské a jiné pánské klobouky. Sice vypadají efektivně, ale denní nošení přenechte filmovým hrdinům.
  • Podcenění stravy – říká se, že správná strava je velice zdravá. A jaká by měla být pro efektivní výživu vlasů? Měla by obsahovat vitamín B, zinek a železo. Co si před tím představit? Vajíčka, kuřecí maso, losos, luštěniny, ořechy a listovou zeleninu.

2. I správná kosmetika pomůže.

Věříte ve vědu? Pak určitě budete hledat i další možnosti toho, jak podpořit růst vaší kštice a zastavit vypadávání. Správná péče o pokožku hlavy a výběr kosmetických přípravků nepodceňujte.

  • Chcete – li podpořit růst vlasů hledejte speciální šampony pro muže zaměřené na růst vlasů. Většinou obsahují kofein, který nejen, že vás v ranním šálku kávy dokáže naladit do produktivní nálady, ale koncentrovaný v šamponu podpoří i vaši kštici.
  • O pokožku hlavy pečujte. Nestačí si ji jen pravidelně umýt. Drhnete ji pevně nehty, protože pak máte pocit dokonalé čistoty? Tak to nedělejte. Ničíte si tím křehké pokožkové mikroklima a to vlasům nesvědčí. Raději jemně a bříšky prstů. Hlava bude stejně čistá a dokonce s více vlasy. Skvělé jsou také masáže hlavy? Chcete postup?

3. Neváhejte navštívit svého lékaře.

Myslíte, že děláte všechno dobře, ale vlasy vám pořád padají? Potýkal se váš otec s nedostatkem vlasů od středního věku nebo dokonce už od mládí? Neváhejte a vyhledejte lékaře, nejlépe trichologa. Ne za vše, co se vypadávání vlasů týká, může nesprávné stravování, stres a životní prostředí. Genetické dispozice hrají ohromnou roli. Popřípadě se může jednat o další zdravotní problémy, například s imunitou.

4. Už se u vás objevila místa bez vlasů? Netruchlete. I zde je řešení.

Možná se na vašem temeni objevily první lysiny. Nebo se snažíte skrýt umným účesem stále se zvětšující kouty? Co s tím?

  • Pokud nechcete nic řešit, vždy lze přejít k účesu na vojáka s ultra krátkým sestřihem. Popřípadě si rovnou hlavu nechat oholit celou. Máte strach? Vzpomeňte na Jeffa Bezose, Bruce Willise, Vin Diesela nebo Dwayne Johnsona. I bez bujné kštice jde vypadat velmi přitažlivě.
  • Zvolte paruku nebo příčesek. Přijde vám to staromódní? Vzpomeňte na Donalda Trumpa. I tato možnost je pořád v trendu.
  • Požadujete něco víc? Pro trvalé řešení je tu transplantace vlasů. Jedná se o řešení pro muže, kteří chtějí vrátit svou bývalou krásu vlasů a nechtějí se smířit s imitacemi. Kdo je tím populární? Těžko říci. Transplantované vlasyjsou totiž k nerozeznání od těch původních. Transplantují se cibulky, takže vlasy vám budou růst úplně jako ty běžné. A brzy zapomenete, že nějaké vlasy někde chyběly.

 

Také uvažujete o tom, co podniknout s vašimi řídnoucími vlasy?

Johanka Synková
Čeho se chcete zbavit jednou provždy
Kuchyňské dřezy Blanco nabízí veškerý sortiment v oblasti dřezů