Doučil jsem se i Online poker

Pokud pozorně čtete mé příběhy o toulkách v Online casinu, určitě jste zaregistrovali, že mě dříve dost zaujal Online poker. Nejprve jsem si na tuto hru netroufal a s respektem se jí vyhýbal. Situace se ovšem změnila, já jsem v online kasinu už zkušený návštěvník a byla by chyba si karetní hru jako je Texas hold’em Poker nevyzkoušet.

Přípravu jsem nepodcenil

Asi už chápete, že jsem z pokeru měl určitý respekt a neodvážil bych se jen tak vlítnout k pokerovému online stolu bez toho, abych se připravil. První doučování proběhlo celkem spontánně asi dva dny zpátky v hospůdce, kde jeden z mých kamarádů začal vyprávět historku o tom, jak na pokeru vyhrál pěkný balík. Nebylo to sice na internetu, ale na dovolené v Monaku, ale to vlastně není ani tak důležité. Podstatné je, že mi prozradil pár svých taktik a celkově mi hru dost přiblížil. Pokud vás tyhle tipy budou zajímat, tak vám jeden prozradím dále v textu.

Další informace o tom, jak hrát Texas hold’em poker jsem si našel třeba tady, ale samozřejmě to není jediný zdroj, který byl užitečný, ale to už zkuste zapátrat sami, jestli chcete o pokeru něco vědět. Možná to teď vypadá, že vyprávím spíše o tom, jak jsem se poker učil, ale nemyslete si, že bych to nějak přeháněl, té necelé hodinky, co jsem studováním hry a taktik strávil, rozhodně nelituji a sami uvidíte proč.

Základy jsem znal už dříve

Hru jako takovou asi bude většina z vás znát, do ruky dostanete dvě karty, které ostatním neukazujete. Na stůl pak krupiér rozdá (pokud budou alespoň dva hráči stále pokračovat) dalších pět karet, nejprve tři a potom dvakrát po jedné. Jde o to, aby vám karty, které máte v ruce, dali s kartami na stole (nebo i mezi sebou) co nejsilnější kombinaci, například karty, kterou jdou za sebou (postupky), několik karet stejné hodnoty atd. Neméně důležité jsou sázky a příhozy, které musí být dobře promyšlené a vždy nějak opodstatněné. Správné přihazování a kamenný výraz v obličeji může vyhrát celou hru a nakonec nemusíte mít ani žádnou kombinaci.

Pustil jsem se do hry

Chtěl bych se s vámi podělit o jednu hru, na které vám prozradím, jak jsem v Texas hold’em válel já. Je to trochu matematika, ale myslím, že vás to zaujme stejně jako mě. Do ruky se mi od krupiéra dostaly dvě pikové karty, hodnotu už nevím, ale ta není vůbec podstatná. Na stole leží další čtyři vyložené karty a dvě z nich mají stejnou barvu, jako mé dvě karty. Zatím jsem tedy odolával sázkám, které přihazovali ostatní hráči a poctivě jsem dorovnával a držel se ve hře kvůli okamžiku, kdy se na stole objeví pátá karta (tzv. River). Samozřejmě jsem hru do této fáze nenechal dojít jen tak, využil jsem radu kamaráda z hospody. Jedná se o vypočítání pravděpodobnosti, co se může stát. V balíčku (52 karet) má každá barva 13 karet, v našem případě držím dvě piky v ruce a další dvě jsou již na stole, ve hře (v balíčku, nebo rukou ostatních hráčů) se tedy musí pohybovat dalších 9 pikových karet. My známe celkem 6 karet, které už jistě nepřijdou (2 mám v ruce a 4 jsou na stole). Devět z těchto 46ti karet mi může vyhrát hru a naopak 37 karet by znamenalo, že vytoužený flush (5 karet stejné barvy) neposbírám. Vydělím 37/9, což je pravděpodobnost asi 4 ku 1, že přijde na stůl pika.

Situace to nebyla jednoduchá, ale já znal svou šanci na výhru, problém ovšem byl v ostatních hráčích, kteří neustále přihazovali a moji 3 soupeři působili dost jistým dojmem, nebyl jsem si jistý, jestli blufují, nebo opravdu drží v rukou něco silného, ale nemyslel jsem si, že by hru nechali dojít až sem, kdyby nikdo z nich neměl silnou kombinaci. Možná jsem podlehl tlaku, ale karty jsem složil a na River už jsem čekat nechtěl, stálo by mě to moc peněz. A světe div se, udělal jsem správně, pátá karta sice piková byla, ale jeden z protivníků celou dobu v rukou držel Full house, který je vyšší, než můj Flush. 

Žádný Růžička (pokud nevíte tak tohle je on) jsem nebyl, ale jsem se sebou spokojený. Celkově jsem sice za večer nezbohatl, ale hraní mě bavilo daleko více než jakákoli jiná hra v online casinu a určitě se budu pokeru věnovat i dále.

Johanka Synková
Kuchyňské dřezy Blanco nabízí veškerý sortiment v oblasti dřezů
Jaké jsou Vánoce v Austrálii?