Saténové noční košilky: když chcete dát svému vztahu jiskru

Saténové noční košilky nejsou jen tak ledajaké košilky;  jsou to košilky určené pro horké noci. Ať už si pod tím představíte cokoli, jedno je jisté. Každá žena, která miluje hezké věci, by ji měla mít ve svém šatníku. A nejlépe několik. Ať se neokoukají. 

Saténové noční košilky umí být nejen sexy; mohou symbolizovat i luxus

Existuje mnoho možností, jak si může pár zpestřit milostný život. A jednou z nich je i koupě erotického prádla. Výhodou saténových košilek je to, že se však nejedná o prvoplánově vzrušující věc. Je mnohem více rafinovaná a skvěle vyzdvihne ženskost. Přitom není vůbec prvoplánově vyzývavá. Je prostě sexy.  

Avšak nejen to. Košilky z hedvábného saténu byly a pořád přetrvávají jako znak přepychu a peněz. A nesmí se zapomínat, že v dobách minulých se nosily i během dne pod šaty. Nejprve jako spodní prádlo, později jako doplněk, aby se sukně či šaty nelepily k oblečení. A dříve nepostradatelné kombiné se překlopilo do nočních košilek a naopak. Rozdíly se velkou měrou stírají.

Ani muži jim neodolají 

Saténové košilky se většinou dělají proto, aby zvýraznily ženskost a krásu. Jsou elegantní, estetické a vzrušující zároveň. Proto jsou tak oblíbené mezi ženami všech kategorií i stylů. Dokáží vyzvednout, ale i a zakrýt problematické partie ženám baculatým. Těm, které by naopak chtěly mít na určitých místech objem větší, zase přilepší. Jsou svůdné a muži je milují.

  • Dámská ňadra, boky a zadeček je to, co košilka nejvíce zdůrazní. Přesně to, co na ženách muže přitahuje
  • Většinou jsou zdobeny krajkami a jejich celkový vzhled vypadá velmi elegantně. Proto je zase zbožňují ženy. Dodává jim to pocit přepychu, ale i romantiky. 
  • Ve většině případů sedí velmi dobře každé. 

Než půjde partner nakupovat: rozdíl mezi košilkou a košilí

Ačkoliv se to nezdá, tak několik rozdílů mezi těmito dvěma názvy najdete. A vůbec se nejedná pouze o familiární zdrobnělinu oblíbeného kusu oblečení na spaní. 

  • O noční košili se mluví tehdy, pokud má rukávy. Je jedno, jestli jsou dlouhé nebo krátké. Většinou jsou vyráběné z bavlny. Jejich předností je hlavně komfortní spaní. 
  • Noční košilka je na ramínka. Může být jak v dlouhé, tak v krátké verzi pod zadeček. Existují i XXL verze dělané pro korpulentnější ženy. Úkolem takovéto košilky je to, aby podtrhla všechny přednosti a žena vypadala úžasně a žensky. A samozřejmě to, aby se komfortně vyspala. Košilka ze saténu je jedna z nejhezčích variant. 

Neexistuje jen jeden satén

Rozdíly nejsou jen ve střizích, ale i materiálech. Satén je popis výsledného produktu – tedy to, jak tkanina vypadá. Existuje jich několik druhů. 

  •  Hedvábný satén – ten nejluxusnější ze všech. Milují ho celebrity i návrháři. Má skvělý vzhled i vlastnosti. Je splývavý, hladký, lesklý, v zimě zahřívá a v létě chladí, v šatníku vydrží věky, molům moc nechutná. Nevýhodou je však vysoká pořizovací cena a nutnost citlivé péče. Snese pouze praní v ruce. 
  • Satén z umělých vláken – může se jednat o umělé hedvábí nebo polyester. Je chladivý, odolný, s výraznými barvami. Barevností a odolností snadno předčí svého hedvábného konkurenta. S klidným svědomím jej můžete vyprat v pračce. Také jeho cena je velmi příjemná. S největší pravděpodobností jej také nebudete muset žehlit a ani jinak se o něj speciálně starat.
  • Bavlněný satén – ten se většinou používá na ložní prádlo. Je velmi příjemný na dotek, nemá však takový lesk. Jeho pořizovací cena je vyšší, ale životnost je relativně dlouhá a barvy hned tak nevyblednou.

Saténové noční košilky jsou elegantní a zároveň dodají na přitažlivosti. Ženy zbožňující luxus si je zamilují. Stejně tak jsou skvělou alternativou pro stydlivější povahy, které se přímo na pořízení vyzývavého erotického prádla se necítí, ale zároveň chtějí vypadat hezky a žensky.  

A co vy? Myslíte, že správné oblečení na noc je kořením milostného života? 

Johanka Synková
Mallorca - Santa Ponsa
Polštáře a jejich vliv na zdravý spánek