Vyhlazení jizev pro vyhlazení nepříjemných vzpomínek: jaké metody se používají a která je vhodná právě pro mě?

Pokud vás trápí nevzhledná jizva, kvůli které se stydíte v létě obléct plavky, nezoufejte. Vyhlazení jizev je v současnosti již finančně i časově dostupné a ztracené sebevědomí tak lze znovu získat. Metod existuje celá řada; my se zaměříme na ty nejdostupnější a zároveň nejúčinnější.Ať už o korekci jizev uvažujete delší dobu nebo jste se o této možnosti dozvěděli teprve nedávno, krátký přehled níže vám ujasní a ulehčí proces rozhodování

 

Vyhlazení jizev – 2 základní metody

Pamatujte, že jizvy nikdy zcela nezmizí; můžete je však redukovat na úroveň, kdy prakticky nebudou vidět. Existuje široká paleta způsobů, my se zaměříme na dva nejvíce dostupné, které dokáží problém vyřešit v poměrně krátkém časovém rozmezí a zároveň jsou finančně akceptovatelné. Jedná se o:

 

  1. lokální laserové vyhlazení jizev
  2. redukci pomocí chirurgického zákroku

Využití laseru jako v současnosti nejvyužívanější metoda

Laser je víceúčelový nástroj, který je mimo jiné schopen vyhladit prakticky jakkoliv velkou jizvu – od menších stop po akné až po větší pozůstatky z lékařských zákroků. Díky lokální anestezii je celý zákrok prakticky bezbolestný a následné hojení probíhá v řádu několika dnů.

 

Laserové vyhlazení jizev je finančně přijatelná cesta

Tento zákrok je dnes běžně dostupný prakticky v každém větším městě. Prozkoumejte možnosti ve vašem okolí a následně vše prokonzultujte s vybranou klinikou. Budete-li nejdříve pátrat na internetu, bohužel se vám jen málokdy podaří dohledat ceník. To proto, že celý zákrok stojí na několika proměnlivých kritériích, zejména pak na:

 

  • velikosti jizvy
  • jejím stáří
  • na počtu sezení (zákrok nelze provést najedenkrát)

 

Obecně byste se ale měli pohybovat v řádu několika tisíc korun. Ošetřovat lze jakkoliv staré jizvy, vždy však musí být úplně zacelené a okolní pokožka nesmí vykazovat známky zánětu. Ošetření laserem by se měly vyhnout těhotné a kojící ženy.

 

Na starší a větší jizvy platí chirurgický zákrok

Pokud jste se po až několika letech rozhodli, že se chcete zbavit nepěkného pozůstatku z císařského řezu či jiné rozsáhlé jizvy, samotná klinika vám nejspíše nabídne chirurgický zákrok. Tato metoda spočívá v opětovném rozříznutí zasažené části, odstranění jejího středu s odumřelou kůží a následném sešití. Tím se značně zmenší postižená plocha a celý prostor se vyhladí. Tento postup lze následně dotáhnout použitím laseru.

 

Zvažte priority

Připravte se, že celý proces je finančně i časově (delší doba hojení) náročnější, výsledek však bývá obvykle velmi uspokojivý a na místě zůstane jen velmi nepatrná stopa.

 

Metoda vhodná pro plošné popáleniny

Chirurgický zákrok se také často využívá při plošných popáleninách, kdy se postup mírně liší. Do jizvy se aplikuje pacientova tkáň, která následně zacelí a vyhladí pokožku. Při takto složitém zákroku je dobré vyhledat zkušeného plastického chirurga; běžné kliniky podobné služby často neposkytují.

 

Pár dobrých rad závěrem

  • za všech okolností se svěřte do rukou odborníka
  • pokud jste rozhodnuti, zákrok neodkládejte, čím je jizva starší, tím složitější proces vyhlazení vás čeká
  • pokud je jizva čerstvá, pokuste se najít alternativu; existuje celá řada krémů a dalších postupů pro zjemnění pokožky
  • uvažujte dopředu a zhodnoťte, zda vám jizva opravdu vadí; na některých částech těla může být podobná anomálie dokonce přitažlivá!

Stalo se vám nebo vašemu známému, že redukce neproběhla podle představ? Co si myslíte o jizvách po pokusu o sebevraždu, jsou cenou připomínkou života nebo nechtěným znakem slabosti? Podělte se s námi v komentářích.

Johanka Synková
Pronájem bytu v Olomouci – jak se vyvarovat problémů s nájemníky
SEO Liberec – Linkbuilding je důležitou složkou webové optimalizace. Jak mu přijít na kloub?