Proč si nesplnit dívčí sen?

Která žena si nevzpomene na sebe ve věku kolem jedenácti či dvanácti let, kdy se den co den prohlížela v zrcadle s rozdychtěným očekáváním, zda už jí konečně začala růst prsa? Na závist pociťovanou vůči vyspělejším spolužačkám a na úpěnlivé výzvy ke koupi podprsenky adresované mamince, která se marně snažila přesvědčit, že dcerka něco takového ještě vůbec nepotřebuje, protože je “plochá jako baterka”? Toto malé drama v životě každé dívky je jedním z důkazů, jak je přiměřeně velké poprsí pro sebeuvědomění ženy důležité, a proto na ně žádná z nich nezapomene, i když se dříve nebo později dočkala a ňadra jí narostla do přijatelných rozměrů. Stává se však, že zmíněná tragédie má ještě jedno dějství – poprsí zůstane příliš malé.

 

Nevyrostly nebo se zmenšily

Příčin, že prsa v růstu stagnují, může být celá řada – genetické dispozice (typ postavy), práce hormonů, životní styl (prsa lze ztratit např. pravidelným cvičením, které je pro lidský organismus velice prospěšné). Nelichotivou velikost poprsí získává také často po kojení, šťastným maminkám tuto skutečnost sice vynahrazuje radost z narozeného děťátka, nicméně s delším časovým odstupem ji začínají pociťovat jako vadu. Pro ně může představovat informaci více než pozitivní, že zvětšení prsou v dnešní době již nepatří do říše pubertálních snů, ale je zcela běžným a čím dál častěji prováděným chirurgickým zákrokem. Žena, která po něm touží, nemusí své důvody nikomu vysvětlovat ani se nijak ospravedlňovat – jestli chce udělat radost manželovi nebo “jenom” sama sobě, je čistě její věc. Spíše se musí zaměřit na praktičtější otázky – jak si zvětšení představuje a co pro to musí udělat.

 

Štěstí přeje připraveným

Zvětšení prsou je opravdová operace zahrnující předoperační vyšetření a posouzení vhodnosti vzhledem k celkovému zdravotnímu stavu, rozhodně se nevyplatí operatérům něco zamlčovat. Provádí se v celkové anestezii, ovšem ještě, než usnete, měla byste mít jasno v následujících věcech.

  • jaká je kvalifikace a zkušenosti zaměstnanců kliniky, kterou jste si vybrala (to lze určit podle toho, kolik takových zákroků již dělali a u jak velkého procenta z nich došlo ke komplikacím)
  • jaké implantáty budou ke zvětšení prsou použity (v dnešní době vedou silikonové, řeší se hlavně jejich výrobce a tvar)
  • jak konkrétně bude operace provedena, kudy se povedou řezy a kde je tedy nutné očekávat jizvy
  • o kolik velikostí větší prsa očekáváte a jako hodláte postupovat v případě, kdyby napoprvé nebyl výsledek zcela uspokojivý nebo kdyby došlo ze statistického hlediska k velmi nepravděpodobným, ale https://www.polytechimplantaty.cz/polytech-implantaty/velikost-a-tvar-prsnich-implantatu/přece jen komplikacím (v plastické a estetické medicíně platí více než jinde, že každý má právo na druhý pokus)

Po operaci už jen pár týdnů

Jakmile operace proběhne a všechno si zdárně sedne, klientka je spokojena s velikostí i tvarem nového poprsí, zbývá už jen několik málo týdnů do plného zotavení, které probíhá v následujících krocích – do dvou týdnů jsou vyňaty stehy (samozřejmě pokud nejde o samovstřebávací), do šesti týdnů je možné začít vykonávat bez omezení běžné fyzické aktivity včetně náročnější. V horizontu několika měsíců si vás organismus a nové umělé poprsí na sebe zvyknou natolik, že prsa budou působit naprosto přirozeně a již nebude nutné nosit speciální sportovní podprsenku. Prsa fungují úplně normálně jako přirozená, lze s nimi např. bez problémů absolvovat mamografické vyšetření a zvládnou i těhotenství a kojení, i když se doporučuje podstoupit zákrok až po splnění mateřských povinností.

Proč ženy touží po větších prsou? Jak moc ovlivňuje poprsí muže při výběru partnerky? Jaká je optimální velikost podprsenky pro ženu průměrného vzrůstu a hmotnosti? Zapojte se do diskuse

Johanka Synková
SEO Liberec – Linkbuilding je důležitou složkou webové optimalizace. Jak mu přijít na kloub?
SEO Svitavy - taktická zbraň místních podnikatelů