Mallorca – Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je přístav na ostrově Mallorca ve Středozemním moři a hlavní město Baleár. Nachází se na jižním pobřeží ostrova v Zátoce Palem. Palma je také letním sídlem španělské královské rodiny. Majestátní hory zvedající se přímo od mořského břehu po celé délce severozápadního pobřeží, svěže zelené lesy borovic, stejně jako úrodné roviny se sady mandloní, olivovníků a fíkovníků.To všechno je Mallorca.

Mallorca – Palma de Mallorca – dovolená

Město Palma de Mallorca má středomořské klima. Léto je suché a horké. Začíná v květnu a někdy dokonce trvá do konce října. Dominantou historické části města, která se rozkládá v sousedství přístavu, je velká gotická katedrála. Centrum města je historické jádro plné kulturních památek z doby arabské nadvlády.

Mallorca – Palma de Mallorca – dovolená s dětmi

Kromě rozlehlých, pozvolna se svažujících písčitých pláží nabízí pobřeží Mallorky i nespočetné množství menších zátok sousedících jedna s druhou, oddělených skalisky nebo kamenitými ostrovy vybíhajícími do moře. Děti zde najdou brouzdaliště a hřiště. Budete moci využít i nějaké sportovní aktivity, popř. se vydat na některý z nabízených výletů buď na kole, autem, nebo organizovaným výletem: na př. Okruh ostrovem,Dračí jeskyně, navštívíte fabriku,kde se seznámíte s výrobou perel atd… Nudit se určitě nebudete.

Mallorca – Palma de Mallorca – ubytování a strava

Ubytování ve velmi dobře vybavených hotelech. Ve zdejší tradiční kuchyni jsou grilovaná jídla, maso, ryby, olivy.Na zapití voda,šťáva z pomerančů, pivo nebo víno a na konec káva a dezert, popř. sekt.

Mallorca – Palma de Mallorca – zájezdy se slevou

Pojedete na svoji dovolenou na Mallorcu do Palma de Mallorca? Neotálejte, šetřete čas i peníze a navštivte nás. Velmi ochotně pro Vás zajistíme ubytování a vyhledáme tu nejvýhodnější slevu.First a last minut, dětské slevy, seniorský program, popř. další.

Johanka Synková
Mallorca - Paguera
Mallorca - Palmanova